Pokládka kobercového trávníku
Trávníkové koberce - jak položit

Pokládka kobercového trávníku

Nejprve si zvolte směr pokládky. Začínejte pokládat na délku, rovnoběžně s delší stranou pozemku. Pásy na sebe musí co nejtěsněji navazovat, ovšem nesmějí se překrývat. Další řadu pokládejte vždy rovnoběžně s předchozí tak, aby mezery mezi konci drnů jedné řady nenavazovaly na mezeru v předchozí řadě – mezery by se měly střídat jako na cihlové zdi. Přebytečné části drnů odřežte ostrým nožem. Položený koberec uválcujte šikmo ke směru položených drnů. Především na svazích, případně na okrajích plochy, se doporučuje zajistit drn dřevěnými kolíky, aby nedocházelo k posunu koberce ještě před zakořeněním. Po položení plochu uválcujte.

rávník je nutné okamžitě po položení zavlažit dávkou cca 15 – 20 l/m2 a zálivku opakovat v menších dávkách 1 – 3 denně dle počasí, po dobu dvou týdnů. Trávníkové pásy musí být položeny nejpozději do 24 hodin od sloupnutí. Pokud nemohou být položeny ve zmíněné lhůtě, je nezbytně nutné rozvinout je na stinném místě a zavlažit. Základní prokořenění trvá zhruba dva týdny, pak se již trávník může začít běžně používat. Pokud je dobře připravený podklad, máme krásnou zelenou plochu hotovou za den.

akto zapěstovaný trávník je hustý, bezplevelný a odolný vůči sešlapání. Travní koberce pokládejte vždy v bezmrazém období, zejména od začátku dubna až do konce října.

  • © 2005 - 2024 Zahradní centrum Řeporyje