Micro-drip systém
Závlahové systémy

Micro-drip systém

Kapková závlaha zalévá každou rostlinu tak, jak to má nejraději – zmáčknutím knoflíku anebo plně automaticky. Ušetří přitom až 50 % vody, která by se při běžném zalévání vypařila nebo vsákla.

Nejčastější příčinou, proč vaše rostliny neprospívají, je nesprávné zavlažování. A k tomu může snadno dojít, protože některé rostliny jsou v tomto ohledu velmi náročné. Když budou rostliny dostávat delší dobu příliš mnoho vláhy a doslova se budou topit, budou náchylné na houbová onemocnění nebo začnou hnít. Jeden nebo dva týdny letních veder bez dostatečného množství vody (třeba když jsme na dovolené) a může být na jejich záchranu pozdě. Správnou míru není snadné odhadnout.

Aby člověk mohl splnit požadavek rostlin po častém, ale dávkovaném zavlažování, musí se vlastně stát zahradníkem. Kdo na to nemá čas nebo chuť, nechá za sebe raději pracovat Micro-Drip-systém. Výhoda tohoto systemu tzv. kapkové závlahy: voda proudí na jedno konkrétní místo bez toho, aby se vypařila. Rostliny jsou lépe zásobovány vodou, než při klasickém zavlažování při současné minimální spotřebě vody. Díky tomu zůstávají jednotlivé rostliny krásné a rostliny, které dosud nebyly optimálně zavlažovány, znovu ožijí.

Přece jen největší výhodou je nepochybně enormní úspory času: co trvá celé hodiny zalévací konví, dá se vyřídit jednoduše pootočením vodovodního kohoutku, ve spojení s řízením zavlažování dokonce automaticky. Jakmile je Micro-Drip-systém jednou instalovaný a správně nastavený, nemusíte se již o nic dál starat. Můžete např. nečekaně odjet na dovolenou, bez toho abyste museli sepisovat „návod na zalévání“ pro své sousedy nebo přátele.

Rostliny na terasách lze zavlažovat tzv. koncovými kapači, balkonové truhlíky řadovými kapači a květinové záhony rozstřikovacími tryskami. Pro skleníky jsou určeny kromě kapačů také jemné mlhové trysky. V užitkových zahradách přichází v úvahu také čtyřplošný zavlažovač. Systém je možné modulárně vybudovat na základě individuálních požadavků. Vysadí-li se nové rostliny, lze jej libovolně rozšířit.

  • © 2005 - 2024 Zahradní centrum Řeporyje