Řízené zavlažování
Závlahové systémy

Řízené zavlažování

Naprogramujete-li jednou, Vaše zahrada se zavlažuje poté prakticky sama pomocí moderního řízeného zavlažování! Dělá to nezávisle, šetří čas a zabraňuje, aby vaši miláčci neuschli buď z nedostatku času nebo protože se na ně zapomnělo.

Pomocí moderní zavlažovací automatiky se nemusí řídit jenom zavlažovače, ale také kapková závlaha pro rostliny na balkonech a terasách. Kromě speciálních řídících center pro velké zavlažovací systémy jsou pro menší zavlažovací systémy určeny tzv. zavlažovací počítače nebo zavlažovací hodiny, které se připojí na vodovodní kohoutek a jsou velmi jednoduché na obsluhu. S těmito praktickými pomocníky naprogramujete déšť pro další dny sami, minimálně ve vaší zahradě. Takže pusťte se do toho! Automatické zavlažování zahrady má mnoho výhod.

Řízené zavlažování je spolehlivé a přesné. Zavlažuje v přesně stanovený čas. Díky tomu máte stoprocentní jistotu, že bude všechno zavlažené i bez toho, abyste museli zaměstnávat zahradníka. Automatika přispívá ke kráse rostlin. Při ručním zalévání konví dostávají rostliny a trávník často nesprávné množství vody a to buď příliš málo nebo povrchově. Tento problém se vyřeší nainstalováním řízené závlahy. Stačí jednou naprogramovat a pak budou rostliny a trávník pravidelně a optimálně zavlažovány – a v zahradě se bude všechno zelenat a kvést jako nikdy předtím.

Nejkrásnější ze všech výhod je to, co jinak trvá celé hodiny, tak se vyřeší úplně samo.

Čidlo půdní vlhkosti a dešťový senzor se starají o to, aby se při dešti nebo v případě dostatečné vlhkosti půdy nezavlažovalo. Pomáhá to šetřit vodu. A protože se může zavlažovat bez vaší přítomnosti také v noci, brzy ráno nebo pozdě večer, nedochází ani k odpařování vody v horkých letních dnech.

Taky vás těší, když nemusíte v době své nepřítomnosti zapřáhnout do zahradních prací sousedy, přátele nebo známé? S automatickým zavlažováním tento problém odpadá. Zavlažování proběhne naprosto nezávisle na ostatních. A můžete bezstarostně odjet na dovolenou.

  • © 2005 - 2024 Zahradní centrum Řeporyje