Systém Pipeline
Závlahové systémy

Systém Pipeline

Tahání zalévacích konví je out – dnes je možné nainstalovat pod trávníke systém Pipeline. Přivede vodu tam, kde je právě zapotřebí – buď pro sprchování nebo zalévání…

Pipeline – tak se nazývají podzemní rozvody vody od firmy Gardena. Myšlenka je nepředstavitelně prostá, aby byla voda kdekoliv na zahradě ihned k dispozici! Flexibilní plastové trubky jsou neviditelně položeny pod zemí a vedou na libovolné místo v zahradě. Všude tam, kde je voda potřeba je nainstalována „vodní zásuvka“. Obsluha je neskutečně snadná. Po připojení hadice začne proudit voda. K vodovodním zásuvkám je možné připojit různé koncové přístroje např. zalévací tyč, postřikovač, sprchu, zavlažovač pro pohodlné zavlažování nebo zahradní sprchu pro občasné osvěžení.

Konec s dřinou a všechny zahradní hadice jsou najednou opět dost dlouhé. Zkrátka: voda z vodní zásuvky je praktická myšlenka, kterou lze rychle a snadno prosadit. Při odborné instalaci zavlažovacího systému pipeline, již po několika málo týdnech, nejsou stopy po pokládce vidět. Obavy z možnosti poškození zahrady jsou proto neopodstatněné.

Vedle ulehčení práce má systém Pipeline také estetický aspekt: všude se povalující hadice a nepěkná místa v trávníku, otlačená od hadice budou minulostí. Zahrada je pořád uklizená.

  • © 2005 - 2024 Zahradní centrum Řeporyje