Systém sprinkler
Závlahové systémy

Systém sprinkler

Pod zemí pevně instalované výsuvné zadešťovače se postarají o rovnoměrně zavlažovaný, perfektní trávník. Zadešťovače se vysunou tlakem vody, zavlažují trávník a po vykonané práci opět zmizí v podzemí.

Význam zavlažování pro zdraví a vzhled trávníku je laiky velmi často podceňován. I přestože je trávník milovníkem sluníčka, má velkou žízeň, týdně spotřebuje přibližně 20 l vody na metr čtvereční. Na utišení této žízně však u nás déšť již delší dobu nestačí. Protože i když prší, tak ne tak často, jak by si náš trávník přál (nejhorší je to v horkých letních měsících). A většinou, když je to nejvíc nutné, neprší vůbec. Takovéto problémy řeší moderní zavlažovací systémy automaticky.

Sprinkler systém je profesionálním zavlažovacím systémem, který lze sestavit podle individuálních požadavků a v různých úrovních komfortu. Základ tohoto systému tvoří výsuvné výkonné zadešťovače, které pokryjí jak různě velké travnaté plochy, tak rozdílné tvary. Jsou zabudovány neviditelně pod zemí a vidět jsou pouze jejich výsledky práce.

Sprinkler systém použitím různých druhů zadešťovačů, je možné přesně a rovnoměrně zavlažovat různé zahrady to je nejdůležitější předpoklad pro dobrý vzhled trávníku. Dosah zadešťovačů je volitelný. Rozhodující výhodou výsuvných zadešťovačů je to, že neruší při sekání a nemusí se pokaždé demontovat, protože jsou trvale zabudované v zemi. Jeho odolnost vůči mrazu zaručují zabudované ventily, které odvodňují systém automaticky.

Jako pojistka proti vandalismu slouží tzv. „paměťová funkce“: zajistí, že se zadešťovače vrátí zpět do své původní polohy, když někdo pootočí hlavu zadešťovače. Největším přínosem takového zavlažovacího systému je nepochybně nabízený komfort: zadešťovače lze totiž programovat a řídit plně automaticky pomocí Gardena řízení zavlažování. Právě díky tomu je možné bez problémů zavlažovat trávník také v noci nebo brzy ráno, když mu nemůžou uškodit velká vedra. Nebo během dovolené. Nejkrásnější na celém systému je, že výsuvné zadešťovače jsou skutečně nenápadné – po vykonané práci opět zmizí v podzemí.

  • © 2005 - 2024 Zahradní centrum Řeporyje